CO POTŘEBUJI DO ŠKOLNÍ DRUŽINY?

1) Pohodlné oblečení ve kterém si mohu hrát na koberci, malovat i sportovat.

2) Oblečení a boty na pobyt venku na školní zahradu, na výpravy do lesa atp.

3) Krabičku papírových kapesníků.

4) Jednu ovocnou šťávu na pitný režim.

Kalendář akcí ŠD na školní rok 2018/19

Září

Pátek 21. 9. od 16:00                    Vítání občánků, Horní Olešnice

Čtvrtek 13. 9. od 7:30 - 13:00        Jičín město pohádky - adaptační výlet

Středa 26. 9. od 13:30 do 14:30    Výprava za poznáním - Naše obec

Zahájení školního roku 2018 / 2019

Dne 3.září 2018 v 8.00 hodin, bude v tělocvičně školy zahájen nový školní rok 2018 / 2019.

Zahájení proběhne společně pro děti z mateřské školy a žáky základní školy.

Budou představeny všechny děti MŠ, ZŠ a obsluhující personál.

Srdečně zveme všechny maminky, tatínky, babičky, dědečky, tety, strejdy…….

Zaměstnanci ZŠ a MŠ, Dolní Olešnice 28.8.2018

Dobré předsevzetí

Při našich podzimních vycházkách po Dolní Olešnici jsme se rozhodli ujmout péče o jednu z kapliček stojících podél silnice směrem na Mostka. Vyzbrojili jsme se smetáčkem, vodou, kartáči a dali se do práce. Kapličku jsme vyčistili, uklidili okolí a vyzdobili větévkou šípků a svíčkou. Rozpadlý rezavý kříž, který jsme našli v listí jsme vzali s sebou. Odrezíme ho a natřeme zlatěnkou. V další fázi bychom chtěli očistit pískovcový kámen i mříž a následně kapličku vyzdobit. Podívali jsme se i k dalším kapličkám, které jsou na tom obdobně. Bylo by hezké, kdyby se péče o tyto drobné památky stala prostou součástí i vašich vycházek, učí děti nebýt lhostejnými a všímat si věcí kolem sebe. Děkujeme každému, kdo nám v této snaze pomůže. Vaše děti Vás ke kapličkám rády zavedou.

Odpočíváme, hrajeme si, připravujeme se na školu, sportujeme, vytváříme, zpíváme, pracujeme, relaxujeme...