Fotogalerie ZŠ

Na čističce odpadních vod jsme si prohlédli proces čištění kanalizační vody. Odborný výklad zaměstnanců ČOV žákům přebíjel nejsilnější smyslový vjem, zápach. Přesto, jsme se dověděli spoustu zajímavého a odnesli si i několik dobrých rad do budoucna.


U příležitosti 100 let republiky jsme navštívili naše hlavní město. Na fotografiích si prohlédněte, že jsme toho stihli prohlédnout opravdu hodně ale zdaleka to není vše, co bychom chtěli vidět. A tak se budeme těšit na další naučný výlet do Prahy.


Připomenutí 100 let od vyhlášení republiky - 1. díl: " Staleté kořeny" s lektorkou Ing. Karlou Mihatschovou.


Vyhlášení vítězů orientačního běhu.


Projektový den v Hostinném - Mravenci. Pohádka o Zlatovlásce v parku a mravenčí stezka.


Jičín - město pohádky.


Ze zahájení školního roku 2018 / 2019


Předávání vysvědčení. Hurá na prázdniny!


Zahradní hraní 28. 6. 2018


Dopravní výchova pro 3. - 5. ročník v Hostinném v DDM.


Školní výlet na Ostaš, do Muzea papírových modelů a muzea Merkuru.


Jaro ve školní zahradě.


Naše umělecká díla.


Čarodějnický 30.duben ve škole.


V Pátek 23. března jsme se vydali do Vrchlabí, kde jsme navštívili výukový program o obojživelnících v netradičním výukovém centru environmentální výchovy  v KRNAPu. Po přednášce s projekcí jsme si dali soutěž nejen v poznávání žab podle očních zornic ale také podle jejich hlasů. Závěrem jsme si mohli obojživelníky prohlédnout a vzít do ruky např. mloka skvrnitého nebo čolka.

Plavecký výcvik máme za sebou. Poslední lekcí dne 22. března jsme plaveckými závody zakončili výuku plavání v bazénu v Nové Pace. Na fotografiích jsou vítězové jednotlivých družstev a paní plavčice, kterým posíláme velké díky za trpělivost a skvělé tři měsíce.

První pololetí školního roku 2017/18 máme za sebou. Hodnocení pololetní práce děti přebraly ve čtvrtek 1. 2. 2018. Přejme jim, ať se v druhém pololetí daří neméně.


Od ledna jezdíme na plavecký kurz do bazénu v Nové Pace. Prostředí moderního sportovního areálu, bazénu s vířivkou, skluzavkou a parní saunou nadchlo plavce i neplavce. Žáci se při každé lekci snaží a po nácviku plaveckých dovedností a plavání si všech vymožeností s nadšením užívají.


Zimní radovánky na sněhu. Konečně nám napadlo a tak můžeme s družinou užívat bobování , koulování a stavění.  Otužování při pobytu venku je nejpřirozenější a nejzdravější formou podpory zdraví.


Hudební muzicírování v ZŠ

v úterý 19. 12. jsme se zúčastnili krásného hudebního vystoupení v základní škole zaměřené na orientální hudbu. Byly nám představeny velmi zajímavé hudební nástroje, na které si děti mohly vyzkoušet zahrát a to sklidilo velký úspěch.


Skupinová práce při hodině VV - "Paní podzimu".


Čtvrtek 19. října byl pro nás sportovním dnem. V lesích Dolní Olešnice jsme absolvovali náš nultý ročník "Orientačního běhu". S napětím i očekáváním jsme vyrazili v 9 hodin na start. Po slavnostní přísaze a organizačních záležitostech vyrazili na trať první závodníci. Závod zdolalo celkem 12 smíšených dvojic. V cíli se pak, po náročném běhu, opékalo a sdělovaly se zážitky ze závodu. A protože se celá akce velmi zdařila a nikdo se neztratil, rozhodli jsme se tuto akci tradičně opakovat každý podzim. Vítězové jsou na poslední fotografii (zleva): Kateřina Brožová, Matyáš Krafek, Josef Nosek a Vojtěch Štiller, dále Viktorie Čapková a Matyáš Mazálek (bez fotografie). Sportu zdar!


Škola už je v plném proudu. 


I  letošní školní rok jsme zahájili společným výletem s mateřskou školou do Jičína - města pohádky. I když se nám ho deštivé počasí pokoušelo zkazit, užili jsme si báječný den s kamarády a odnesli si spoustu zážitků.


Zahájení školního roku 2017-18 proběhlo na naší škole 4. září 2017 v prostorách tělocvičny. Přivítali jsme nejen nové prvňáčky ale i nové zaměstnance školy. Děti z MŠ a žáci 3.- 5. ročníku nám pro zpestření připravili krátké vystoupení a pak již čekal první úkol pro naše nové prvňáčky. Poprvé  zasednout do školní lavice a odpověď na otázku, kterou jim položili naši nejstarší žáci. Popřejme všem mnoho úspěchu v novém školním roce.30. června slavnostní předávání vysvědčení a loučení s paní učitelkou Jiřinou Maglenovou. Děkujeme.

Krásné prázdniny a krásné léto všem.


Školní výlet 29. června do Šťastné země nám znepříjemnil vytrvalý déšť. I když to ráno vypadalo, že se počasí umoudří, museli jsme se po dvouch hodinách uchýlit k náhradnímu plánu a jeli si zbytek dne užít do Muzea her v Jičíně. Pomocí papírové trubičky jsme prozkoumávali a objevovali tajemství jednotlivých výstavních sálů, pátrali po letopočtech, rozfoukávali model sluneční soustavy, prokreslovali starobylé mince nebo si vyzkoušeli historické kostýmy. A tak se nakonec i tento pošmourný den vydařil.


Závěrečné ZAHRADNÍ HRANÍ s rodiči i dětmi se konalo na oslavu konce školního roku 2016/17 dne 28. června. Odpoledne plné zábavy se vydařilo báječně. A tak jen zmínku o programu: vystoupení dětiček z MŠ i z obou tříd ZŠ. Světelná show, škola žonglování, rozloučení s absolventy, zábavná herní stanoviště - paučina, slepecká stezka, bříza básníků a mnoho dalších. Společné hry - Kubb, přehazovaná. Občerstvení, výstava výtvarných prací a tak dále. To vše v dobré pohodě a za přejícího počasí nám otevřelo vrátka k prázdninám. 


Výtvarný wokrshop s akademickou malířkou Věrou Hörstovou proběhl na naší krásné školní zahradě 20. června. Téma "Léto a prázdniny" nám přímo svítilo z oblohy. Výsledné výtvarné práce jednotlivých skupin byly k vidění na závěrečné školní slavnosti. 


Folklórní festival Nová Paka - čtvrtek 15. června. Zcela ojedinělý zážitek při shlédnutí folklórních souborů z Maďarska, Indie, Kanady, Gruzie a dalších zemí. Celkem 9 vystoupení, v typických národních krojích za tonů národních písní, nechalo v dětech neobyčejné zážitky, které ztvárnily i ve svých školních pracích.


V pondělí 5. června se sešli žáci 1. a 2. ročníku se svými rodiči a prarodiči, zástupci obce i pedagogy v Hostinném ve Františkánském klášteře na SLAVNOSTECH SLABIKÁŘE. Akci pro naše nové malé čtenáře připravila paní učitelka Maglenová ve spolupráci s městskou knihovnou. Po krátkém kulturním programu si žáci vylosovali lístečky s názvem knihy, tu si vyhledali a poté z ní předčítali, aby osvědčili své čtenářské schopnosti. Závěrem byli všichni, po složení slavnostního slibu, pasováni na čtenáře. Celou akci zakončilo milé předávání dárků - pamětních knih od rodičů. I my se přidáváme ke gratulaci a přejeme nejen našim novým čtenářům mnoho krásných chvil nad literaturou.


Od 16.května již dobře víme, jak se evakuovat ze školy, jak uvázat ambulantní uzel či jak se zachovat, když začne hořet. Dopoledne s Kristýnou- dobrovolnou hasičkou bylo nejen poučné ale i veselé a trochu mokré.

Kdo z nás držel na ruce opravdového orla? Nám se to podařilo při ukázce výcviku dravců a přednášce o jejich životě a prospěšnosti v přírodě i pro člověka na naší školní zahradě, jednoho krásného květnového dopoledne.

Dopravní výchova v Hostinném v parku. Procvičili jsme si zdravovědu, značky, jízdu zručnosti i jízdu v křižovatkách.

Ve čtvrtek 20. 4. 2017 jsme se na pozvání Gymnázia Hostinné, zúčastnili akce Den Země. V 8:00 hodin ráno jsme se již v lese učili poznávat šelmy žíjící v našich lesích. A hned poté jsme dokázali, že kdejaká rostlina nám není cizí a známe její rodové i druhové jméno. Dověděli se něco z historie zemědělství v Krkonoších. Naučili jsme se třídit odpad, dověděli se něco o našich nejlepších skokanech a také jak se žije pod povrchem země. Dále jsme poznávali zvířata podle jejich hlasů a nakonec nám p. Materna vysvětlil jak datel léčí les a proč. Nádherně připravené dopoledne v přírodě nám nezkazilo ani velmi chladné počasí a v jeho závěru jsme složili veselou rýmovanou zdravici, se kterou jsme se se Dnem Země a Hostinným rozloučili.

Exkurze v Jilemnici měla dvě části. V první jsme si společně prohlédli prostory a historické zařízení zámku. V druhé části jsme pak navštívili výstavy. Madší děti výstavu knih a ilustrací paní Heleny Zmatlíkové, starší děti navštívily expozici věnovanou historii lyžování v Čechách.