Informace pro rodiče

Prosím o spolupráci při zajištění vejdunek na výtvarné činnosti dětí. Vyfouknutá vajíčka můžete nosit do ŠD. Děkuji.

V úterý 20. února budeme mít v ŠD Karneval.

Masky - škrabošky si děti vybraly a vyrobily již v družině. Je třeba k nim připevnit gumičku a na úterý si je přinést společně s kostýmem. Veselit se budeme od oběda do 14:30. Čeká nás odpoledne plné her, tance, soutěží a legrace. Všichni jste srdečně zváni.

V pondělí 19. a 26. února je zrušena schůzka zájmového kroužku Jogínek.

Termíny jednotlivých akcí pořádaných školou a školní družinou v předvánočním období.

Úterý 28. listopadu od 15:00 hod.   Tvoření adventních věnců

Čtvrtek 30. listopadu                        Zpívání pod Vánočním stromkem

Pátek 1. prosince  od 16:30              Besídka pro seniory v Horní Olešnici

Středa 6. prosince                            Vánoční fotografování žáků

Sobota 9. prosince od 14:00           Besídka pro seniory v Hostinném

Výsledky sběrové soutěže konané ve dnech 13. - 16. listopadu.

1. místo       Viktorie Čapková ( 274 kg)

2. místo      Jan Dvořák ( 115 kg)

3. místo       Karolina Baracová (87 kg)

Celkem děti přinesly 647 kg starého papíru.  Žáci 1. - 2. ročníku 60kg. Žáci 3. - 5. ročníku 584 g.  Všem, kteří se soutěže zúčastnili děkujeme. Vítězce srdečně gratulujeme.

Další sběrovou akci plánujeme na jaro. O přesném termínu, kdy máte sběr do školy přinést budeme informovat.

Na školní rok 2017/18 vybíráme jednu šťávu na pitný režim a jedny kapesníky (krabičku nebo balené).

Vážení rodiče,

dovoluji si, Vám navrhnou způsob komunikace, který se nám v loňském roce osvědčil a to pomocí dopisů a vzkazů ať už se týkají osobních či školních záležitostí nebo propouštění dětí mimo pravidelně stanovené časy.

Má-li být žák uvolněn z ŠD dříve než v hodinu uvedou na zápisním lístku, musí mít předem písemnou žádost. Tuto žádost pište na libovolný papír s datem a podpisem zákonného zástupce. Pokud nebude písemná žádost (lístek) dodána, není možné, dle platných předpisů, propustit žáka dříve než je uvedeno v zápisním lístku ŠD. Telefonická žádost o propuštění NENÍ předpisy akceptována. Prosím Vás tedy o důsledné dodržování tohoto písemného styku, abychom se vyhnuli komplikacím.

Dále Vás chci požádat o spolupráci v těchto záležitostech.

Školní družina:

• Budeme často chodit odpoledne ven, dokud nám to počasí dovolí. Proto prosím, dejte dětem vhodné oblečení na pobyt venku. (Tepláky, mikinu, boty, později bundu, slabou čepici.)
  • Po předchozí dohodě uvítáme jakékoliv dary materiálu k výtvarným a pracovním činnostem. (Zbytky látek, vlnu...)
  • Vyzvedávejte děti do půl čtvrté. Při nevyzvednutí žáka tu musím čekat do půl sedmé na další spoj. Děkuji.

Tělesná výchova

• Obuv do tělocvičny s bílou podrážkou, nejlépe tenisky. Upozorňuji, že kdo nebude mít vhodnou obuv, bude cvičit bos, je to bezpečnější než v bačkorách apod.
  • Tričko s krátkým rukávem nejlépe bílé. (Proč bílé? Zapamatovat si oblečení 26 dětí, které se denně střídá, je velmi náročné, často sáhnu dětem na záda a zjistím, že mají zpocené tričko, protože se nepřevlékly. Jednobarevnost by mi kontrolu ulehčila. Nestalo by se pak, že děti venku nastydnou.)
  • Kraťasy nebo tepláky.
  • Oblečení a obuv na sport venku může být zároveň oblečení do ŠD.

Výtvarná a pracovní výchova - seznam věci, které by děti měly mít v šuplíku, dostanou ve škole. Další netradiční materiál a pomůcky si budou zapisovat do deníčků.

VŠECHNO OBLEČENÍ I POMŮCKY ŘÁDNĚ PODEPIŠTE!!! Děkuji.