CO POTŘEBUJI DO ŠKOLNÍ DRUŽINY?

1) Pohodlné oblečení ve kterém si mohu hrát na koberci, malovat i sportovat.

2) Oblečení a boty na pobyt venku na školní zahradu, na výpravy do lesa atp.

3) Krabičku papírových kapesníků.

4) Jednu ovocnou šťávu na pitný režim.

Kalendář akcí ŠD na školní rok 2019/20

Listopad

27. 11.     Tradiční výroba adventních věnců v ŠD. Zahájení ve 14:30. K dispozici bude tradičně všechen materiál - větvě, korpusy, dráty, bodce na svíčky, svíčky, přízdoby i stuhy v komisním prodeji. Vše si můžete přinést také vlastní.

3. 10.     Dlabání dýní

23. 10.    Drakiáda na Mosteckém kopci. Odchod ve 13:00, návrat do 14:30 hod. Vlastní draky s sebou. Provoz ŠD dále normální.

Září

2. 9.      Slavnostní zahájení školního roku. Provoz ŠD pouze do 14:30 hod.

6. 9.      Pohádkový park v Hostinném, návrat autobusem v 13:30 hod. společný oběd. Provoz ŠD dále normální.

Dobré předsevzetí

Při našich podzimních vycházkách po Dolní Olešnici jsme se rozhodli ujmout péče o jednu z kapliček stojících podél silnice směrem na Mostka. Vyzbrojili jsme se smetáčkem, vodou, kartáči a dali se do práce. Kapličku jsme vyčistili, uklidili okolí a vyzdobili větévkou šípků a svíčkou. Rozpadlý rezavý kříž, který jsme našli v listí jsme vzali s sebou. Odrezíme ho a natřeme zlatěnkou. V další fázi bychom chtěli očistit pískovcový kámen i mříž a následně kapličku vyzdobit. Podívali jsme se i k dalším kapličkám, které jsou na tom obdobně. Bylo by hezké, kdyby se péče o tyto drobné památky stala prostou součástí i vašich vycházek, učí děti nebýt lhostejnými a všímat si věcí kolem sebe. Děkujeme každému, kdo nám v této snaze pomůže. Vaše děti Vás ke kapličkám rády zavedou.

Odpočíváme, hrajeme si, připravujeme se na školu, sportujeme, vytváříme, zpíváme, pracujeme, relaxujeme...